سئو

سئو چیست؟ |seo|بهینه سازی سایت

سئو چیست؟

سئو seo برگرفته از واژه Search Engine Optimization است که به مهنای بهینه سازی برای موتورهای جستجو گر و نمایش وب سایت بر اساس جستجوهای کاربران در صفحات برتر است. در حقیقت سئو (SEO) و یا بهینه جهت بالارفتن رتبه سایت در موتورهای جستجوگر می باشد که اعمال مجموعه ای از فرآیندها و عملیات و  تکنیک ها روی سایت است که همگی در جهت بالارفتن رتبه گوگل، افزایش بازدید و آمار سایت حائز اهمیت است. از آنجائیکه امروزه بیشتر مردم برای نیازهای خود مانند خرید، فروش و معرفی خدمات خود از اینترنت استفاده می کنند سئو سایت امری ضروری برای هر شرکت و هر فعالیتی به شمار می رود.
سئو

هدف از سئو

هدف از سئو کمک بهبود رتبه سايت‌ها و بدست آوردن جایگاهی بالا در نتايج جستجوشده توسط کاربران و افزايش ارتباط بين صفحات و کلمات کليدي وارد شده می باشد.داشتن رتبه و جایگاهی بالا در جستجوی کاربران یا به بیانی دیگر قرار گرفتن در صفحه نخست موتورهای جستجوگر سبب افزایش بازدید سایت و نمایش ان به کاربران و در نهایت افزایش فروش و یا ارائه خدمات می شود.به همین دلیل است کی رقابت زیادی برای قرار گرفتن در این صفحه وجود دارد. فرآیند سئو نیازمند دانش و زمان است پس از اینکه کلیه مراحل برای انجام سئو و رتبه بندی سایت توسط متخصصین انجام شد برای بهینه شدن سایت باید زمان را عاملی مهم در نظر گرفت. سئو یک سایت و یا یک صفحه با توجه به کلمات کلیدی و رقیبان ممکن است مدت ها زمان ببرد تا به نتیجه دلخواه برسد اما در نهایت و مدت زمانی طولانی سبب افزایش بازدید وقرارگرفتن در صفحه اول موتورهای جستجوگر می شود.

اهداف کلی سئو

  • افزایش رتبه سایت
  • افزایش بازدید و ترافیک سایت
  • بالارفتن فروش و یا ارائه خدمات
  • برندسازی
  • روشی دائمی برای تبلیغات

چرا سئو

سئو سایت مناسب ترین راه حل ممکن برای قرارگرفتن و ماندن در صفحات برتر و جذب مشتریان دنیای اینترنت و در نهایت فروش محصولات و یا ارئه خدمات است.

موارد مهم سئو

سئو درون صفحه (On Page SEO)

سئو درون صفحه ای  به مجموعه کدها،متن ها ،تصاویر و هر چيزي که در سايت  بارگذاری میشود گفته می شود که به اصطلاح به آن  SEO On Page  می گویند.  در سئو درون صفحه ای شما تسلط کامل برای بهینه کردن سایت خود را دارید و به طور مستقیم م توانید بر روی سایت خود هرگونه عملیاتی که نیاز دارید انجام دهید. . هر گونه تغييري را که شما در محتويات سايت خود ايجاد مي‌نماييد در نتايج جستجو تاثير گذار خواهد بود. بنابراين  اینکه روش SEO On Page بدرستي  و قبل از روش SEO Off Page  انجام گیرد بسیار  اهمیت دارد

 

سئو بیرون صفحه (Off Page SEO)

در حقیقت سئو off page  بهینه سازی است که در خارج از وب سایت  برای بالابردن رتبه و بازدید سایت صورت می گیرد. کلیه لینک هایی که از سایت های خارج  به سایت شما  لینک داده شده و یا فعالیت هایی که در شبکه های اجتماعی صورت می گیرند نمونه هایی از  SEO Off Page نامیده می شود .

 
سئو کلاه – سفيد چیست ؟ (White Hat)

در اصطلاحات فني اين حوزه، سئو کلاه سفيد به مجموعه تکنيک‌ها، روش‌ها و استراتژي‌هاي که از قوانين و راهنمايي‌هاي موتورهاي جستجو تبعيت مي‌کنند، اشاره دارد. که اين به معني فريب يا دستکاري موتور‌هاي جستجو و يا کاربران به هيچ وجه نيست. اين همچنين به سئو اخلاقي نيز ياد مي‌شود زيرا دليل آن اين است که يا اجراي بلند مدت داشته و يا از دستورالعمل‌ها و سياست‌هاي صحيح جهت بدست آوردن رتبه‌هاي بالا در نتايج موتور‌هاي جستجو استفاده مي‌کند.

 
سئو کلاه – سیاه چیست ؟ (Black Hat)

به عبارتي ديگر اصطلاح سئو کلاه سياه اشاره به مجموعه‌اي از دستورات دارد که به منظور فريب، بازي و دستکاري الگوريتم‌هاي موتورهاي جستجو با هدف بدست آوردن رتبه‌بندي بالا، بکار مي‌رود. اين مهم است که بدانيد اين‌ روش‌ها غير اخلاقي بوده و توسط هيچ موتور جستجويي تاييد نمي‌شود و بکارگيري اين روش‌ها خطر خارج شدن از فهرست پايگاه داده را براي هميشه در بر دارد.

سئوایمون

چرا ایمون

تیم تخصصی ایمون با در نظرگرفتن بروزترین اصول و قوانین بهینه سازی و سئوو همچنین با دانش و تجربه در حوزه طراحی سایت های ریسپانسیو و سئو سئو بیس، سایت شما را در بالاترین نتایج جستجو موتورهای جستجوگر به نمایش می گذارد