ثبت دامنه

دامنه چیست؟

دامنه (Domain) که در فارسی به آن دامین گفته می شود  به معنی «گستره» است. در حقیقت دامنه به آدرس منحصربفردی گفته می شود که هر وب سایت برای خود دارد. در اینترنت به نامی اختصاصی گفته می‌شود که هر وب‌سایت برای تمایز و قابل دسترسی بودن نسبت به سایر وب‌سایت‌ها به خود می‌گیرد همه دامنه ها از یک قسمت نام و پسوند تشکیل شده اند مانند www.eamon.ir

دامنه ها می توانند پسوندهای مختلفی داشته باشند که مختصری راجع به آن توضیح می دهیم.

 

 

 انواع دامنه

دامین یا دامنه انواع مختلفی دارند هر یک از دامنه ها معمولا برای وب سایت هایی با محتوای متفاوت به صورت خاص می تواند انتخاب شود. دامنه هایی با پسوند های .com, .ir, .org, .co, .co.ir,.net , .name, .biz,… بیشترین استفاده را در دنیا دارند که البته دامین .ir  مختص سایت های کشور ایران است.

از دامنه ها دامنه com که بیشترین استفاده را از  بین دامنه ها دارد   معمولا برای شرکت های تجاری و سایت های شخصی و خرید و فروش به کار می رورد. امروزه بیشترین سایت ها از دامنه .com  استفاده می کنند دامنه.net   این دامنه  معمولا  برای سایت های شبکه های اطلاع رسانی و شرکتهای اینترنتی  مورد استفاده قرار می گیرد.دامنه.ir   این دامنه و زیرمجموعه های آن مختص کشور ایران است و برای هر شرکت، سازمان، وب سایت های فروشگاهی و یا شخصی مورد استفاده قرار می گیرد.دامنه.org   این دامنه  برای سازمان های دولتی و ارگان های خاص مورد استقاده قرار می گیرد.   دامنه.biz    این دامنه بیشتر برای تجارتهای الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد.  دامنه.name    این دامنه برای اشخاص حقیقی است و بیشتر مورد استفاد وب سایت های شخصی است.

هنگام ثبت دامنه به نکات ذیل توجه کنید

  • دامنه انتخابی مشابه با نام تجاری معروف و معتبر نباشد.
  •  نام دامنه حدالامکان کوتاه باشد .
  •  تلفظ و بخاطر سپردن نام  آسان باشد
  •  نام دامنه باید با فعالیت شرکت و وب سایت ارتباط داشته باشد .
  • هنگام ثبت دامنه تا جایی که امکان دارد از خط تیره و اعداد استفاده نشود.
  • قبل از ثبت دامنه تمامی قوانین و مقررات  و شرایط ثبت دامنه رامطالعه فرمایید.
  • دامنه خود را تا یک ماه قبل ار سررسید انقضا تمدید نمایید.
  • جهت انتقال دامنه  حداقل یک ماه زودتر از تاریخ انقضا اقدام نمایید.
 
 
چگونه دامنه خود را ثبت کنیم؟

اگر قصر طراحی سایت و انتخاب دامنه مناسب برای وب سایت خود هستید شرکت ایمون می تواند برای انتخاب دامنه مناسب شما را راهنمایی کند.البته قبل از ثبت دامنه باید بدانیم دامنه آزاد است یا خیر و در صورت آزادبودن دامنه اقدام به ثبت دامنه کنیم.  در صورت تمایل می توانید ثبت دامنه خود را به ما بسپارید. شرکت ایمون ثبت دامنه و پشتیبانی و تمدید دامنه را در کوتاهترین زمان ممکن انجام می دهد. برای ثبت دامنه با  شماره های ما تماس بگیرید. 

ثبت دامنه